میرلوحی:قانون از کجا آورده ای خوب اما کافی نیست

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اگر قانون از کجا آورده ای درست و با قدرت اجرا گردد یک قدم به سمت بهبودی است؛ چراکه لااقل افکار عمومی یه چنین موضوعاتی حساس می گردد.

میرلوحی:قانون از کجا آورده ای خوب اما کافی نیست

محمود میرلوحی در گفت و گو با خبرنگاران، در ارتباط با اجرایی شدن قانون از کجا آورده ای اظهار کرد: ساختار مالی ما اشکالات زیادی دارد. اعلام دارایی مسئولین یک قانون خوب است و در خیلی از کشورها فراتر از این که ما هستیم این کار انجام می گردد. یعنی در کشورهایی رئیس جمهور هر سال باید دارایی هایش را اعلام عمومی بکند و افزایش دارایی اش را به اطلاع مردم برساند.

وی ادامه به نقطه ضعف قانون فعلی اشاره نمود و گفت: طبق قانون فعلی اموال مقامات محرمانه تلقی می گردد. در حالی که در کشورهای پیشرفته مرسوم است که اعلام عمومی کند. ترامپ را نمی دانم اما اوباما سال به سال اموالش را اعلام می کرد.

این فعال سیاسی گفت: اینکه مردم آگاه باشند و نظارتی برای کنترل دارایی ها و جلوگیری از افزایش دارایی مقامات وجود داشته باشد یک اتفاق خوب است اما کافی نیست.

وی با اشاره به ضرورت مبارزه با فساد در کشور گفت: مبارزه با فساد در کشو ما فقط به این یک اقدام منحصر نمی گردد؛ ما نیازمند استفاده از قوانینی هستیم که ریشه فساد را بشکاند. در کشورهای دیگر به خاطر نظام جامع مالیات و قوانین ضد پول شویی کسی نمی تواند اموالش را به نام دیگران کند و از مالیات فرار کند اما در شرایطی می گردد بدون ثبت رسمی حتی اموال را به نام کسی کرد و با یک قرارداد آن را برای خود نگه داشت.

این عضو شورای شهر همچنین گفت: اگر همین قانون هم درست و با قدرت اجرا گردد یک قدم به سمت بهبودی است؛ چراکه لااقل افکار عمومی یه چنین موضوعاتی حساس می گردد. به افکار عمومی این پیغام را می دهد که مسئولان وظیفه خدمت دارند نه مال اندوزی. اما حقیقتش این است با یک قانون و قاعده نمی گردد با فساد موجود مبارزه کرد.

وی در سرانجام گفت: باید به سمت اقتصاد آزاد و غیر رانتی و رقابتی برویم و جا به جایی اموال و املاک زیر ذره بین نظام مالیاتی قرار بگیرد. اف ای تی اف یا پالرمو ای که می گوییم به همین دلیل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میرلوحی:قانون از کجا آورده ای خوب اما کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرلوحی:قانون از کجا آورده ای خوب اما کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید