شمار نمایندگان خواستار استیضاح ترامپ به اکثریت رسید

شمار اعضای مجلس نمایندگان آمریکا که خواستار آغاز فرآیند استیضاح ترامپ هستند به 218 نفر رسیده که اکثریت این مجلس را تشکیل می دهند.

شمار نمایندگان خواستار استیضاح ترامپ به اکثریت رسید

شبکه خبری ان بی سی بامداد پنجشنبه گزارش داد بررسی های این شبکه خبری نشان می دهد که تعداد اعضایی که در مجلس نمایندگان آمریکا خواستار شروع فرآیند استیضاح علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور هستند، اکنون به 218 تن رسیده است.

این رقم حاکی از آن است که تعداد حامیان استیضاح ترامپ در این نهاد 435 عضوی قانونگذاری آمریکا اکنون از نصف کل اعضا گذشته است.

با انتشار متن مکالمه تلفنی ترامپ با وولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین که مدتی است در آمریکا جنجال آفرین شده، نانسی پلوسی رئیس دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز که تاکنون در مقابل درخواست ها برای شروع فرآیند استیضاح مقاومت کرده بود، رسما خواستار شروع تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ شد.

شب گذشته انتشار متن کامل مکالمه ماه ژوئیه ترامپ با زلنسکی که در آن کی یف را برای انجام تحقیقات علیه جو بایدن نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 و پسر او تحت فشار قرار داده بود، به یک بمب خبری در رسانه های آمریکایی و بین المللی تبدیل شد.

متن انتشار یافته کاخ سفید از این مکالمه نشان می دهد دونالد ترامپ به کرات اوکراین را برای انجام تحقیقات علیه بایدن و فرزند او تحت فشار قرار داده است.

گفته می شود ترامپ امیدوار بوده با یافتن مواردی از تخلفات مالی و تجاری پسر بایدن، رقیب احتمالی خود در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری را به چالش بکشد.

همچنین شواهدی وجود دارد که ترامپ یک هفته پیش از تماس تلفنی با زلنسکی، پرداخت وام به دولت اوکراین را متوقف کرده تا کی یف را برای همکاری تحت فشار قرار دهد.

یک کارمند افشاگر نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدتی پیش با اطلاع از محتوای این مکالمه شکایتی را علیه ترامپ به بازپرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا داده و در آن پیرامون نامناسب بودن درخواست ترامپ از زلنسکی ابراز نگرانی کرده بود.

بازپرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا هفته گذشته در جریان جلسه غیرعلنی با کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور از ارائه اطلاعات در مورد این مکالمه و شکایت کارمند افشاگر خودداری کرد.

در نهایت با فشارهای اعضای مجلس نمایندگان و کمیته اطلاعاتی این مجلس، دولت ترامپ مجبور به ارائه متن مکالمه تلفنی و پرونده شکایت مشهور به شکایت افشاگر به کنگره شد.

پلوسی در پی این اتفاقات، با متهم کردن ترامپ به سوء استفاده از قدرت و تلاش برای واداشتن یک کشور خارجی به دخالت در انتخابات آمریکا گفت: تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهوری آمریکا رسما شروع شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی در نوامبر 2020 (آبان 99) برگزار خواهد شد که تنور کارزار انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری آینده این کشور از هم اکنون به شدت داغ شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "شمار نمایندگان خواستار استیضاح ترامپ به اکثریت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار نمایندگان خواستار استیضاح ترامپ به اکثریت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید