حمایت تمام قد پوتین از ترامپ در پی رسوایی تماس تلفنی با زلنسکی

ولادیمیر پوتین امروز (چهارشنبه) گفت ایرادی در انتشار یافتن متن گفت وگوهای تلفنی با دونالد ترامپ نمی بیند. او از سوی دیگر، اتهام مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مضحک برشمرد.

حمایت تمام قد پوتین از ترامپ در پی رسوایی تماس تلفنی با زلنسکی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز گفت، مسئله ای با انتشار متن گفت وگوهای تلفنی او و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ندارد.

او اظهار کرد که هنگام صحبت کردن، احتمال انتشار یافتن جملاتش را همواره مد نظر می گیرد.

پوتین درباره تماس تلفنی که دموکرات ها را واداشته اقدامات برای استیضاح ترامپ را شروع نمایند در دفاع از ترامپ گفت: هیچ چیز بدی در تماس تلفنی ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین نمی بینم.

رئیس جمهوری روسیه گفت: نمایندگان آمریکا به دنبال دلیلی برای حمله به دونالد ترامپ هستند و کوشش می نمایند از سخنان مخالف روسیه در بازی هایشان سوءاستفاده نمایند.

پوتین اضافه نمود: آنچه در آمریکا اتفاق می افتد را می بینیم آنها از هر دلیلی برای حمله به ترامپ استفاده می نمایند.

وی ادامه داد: در حال حاضر (دلیل) اوکراین است و هر آنچه به آن مربوط است از جنبه روابط با اوکراین و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری این کشور اما گناه ما چیست؟ این را بار دیگر تاکید می کنم از همان ابتدا ما مورد هدف نبودیم آنها به دنبال بهانه ای برای حمله مجدد به رئیس جمهوری منتخب هستند.

پوتین همچنین گفت: ما هیچ ارتباط نزدیکی نداشتیم و الان نیز نداریم، ما تنها، اقدامات مثبتی داریم و به نظر من روابط ما تا حدی باثبات و قابل اعتماد است اما نزدیکی در دیدگاه های من و ترامپ هیچ تاثیری بر مناقشات سیاسی داخلی آمریکا نداشت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اشتباهاتی در روابط روسیه و آمریکا و جود دارد، یانه تاکید نمود: ما حتی یک گام نابودنماینده در قبال آمریکا برنداشته ایم.

به گفته رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، کنگره مصمم است تا به متن مکالمات ترامپ با پوتین و دیگر رهبران دنیا، دسترسی داشته باشد.

رئیس جمهوری روسیه گفته است اتهام مداخله این کشور در انتخابات سال بعد آمریکا، مضحک بوده و هیچ مدرکی از مداخله مسکو در انتخابات اخیر آمریکا ارائه نشده است.

او طی سخنان امروزش گفت، روسیه آماده کار با هر رئیس جمهوری منتخب در آمریکا است و کارهای بهتری از مداخله در انتخابات آمریکا برای انجام دادن دارد.

آژانس های اطلاعاتی آمریکا، روسیه را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا و سوق دادن آرا به نفع دونالد ترامپ متهم نموده اند. مسکو هرگونه مداخله را انکار نموده است.

پوتین همچنین تاکید نمود: حمله به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو را محکوم می کنیم اما بدون دلیل هم ایران را متهم نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت تمام قد پوتین از ترامپ در پی رسوایی تماس تلفنی با زلنسکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت تمام قد پوتین از ترامپ در پی رسوایی تماس تلفنی با زلنسکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید