امید محله سیروس نا امید شد

رئیس انجمن مجموعه داران ایران از مسکوت ماندن طرح احیای محله سیروس تهران اطلاع داد.

امید محله سیروس نا امید شد

خبرنگاران: منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران ایران،گفت:متأسفانه با وجود گذشت زمان زیادی از انعقاد تفاهمنامه استقرار معماران، هنرمندان و مجموعه داران در بافت قدیمی محله سیروس تهران با حضور عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و نماینده چندین انجمن فرهنگی، هنری، معماری و انجمن مجموعه داران ایران، اگرچه هزینه ای صرف کار های کارشناسی احیای محله سیروس تهران شده اما با تغییر مدیریت جدید شرکت بازآفرینی وزارت راه و شهرسازی مسئله کاملا متوقف شد به گونه ای که تصور می گردد مدیران قبلی و جدید این شرکت با 2 نگرش متفاوت آمده اند. مدیران قبلی این شرکت درصدد حل مسائل بافت تاریخی محله سیروس بودند و مدیران جدید با نگرشی دیگر زحمات سازمان های مردم نهاد انجمن های معماری، هنرمندان و مجموعه داران را نادیده گرفتند.

لازم به ذکر است تفاهمنامه استقرار معماران، هنرمندان و مجموعه داران در بافت قدیمی محله سیروس تهران در اردیبهشت ماه سال 1397 امضا شد. بنا بر آنچه در این تفاهمنامه ذکر شد قرار بود شرایطی فراهم گردد تا معمارانی که ایده های خوبی در ساخت و ساز از نظر زیبایی دارند، هنرمندانی که باعث تحول در بافت فرسوده می شوند و مجموعه داران که به عنوان حافظان میراث فرهنگی و هنری کشور می توانند نمایشگاه و گالری ایجاد نمایند - در بخش هایی از بافت قدیمی شهر تهران که غیر قابل استفاده هستند- مستقر شوند و این مکان را احیا نمایند.

براساس مفاد استقرار معماران، هنرمندان و مجموعه داران در بافت قدیمی محله سیروس تهران قرار بود وزارت راه و شهرسازی با ایجاد شرایط مناسب، افراد را ترغیب کند تا با سرمایه گذاری در بافت تاریخی محله سیروس و طرح و اجرای ایده های جدید، محلی امن و زیبا برای جذب توریست ایجاد نمایند.

منبع: توریسم آنلاین

به "امید محله سیروس نا امید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید محله سیروس نا امید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید