اصفهان گردی وزیر خارجه سوئیس

به گزارش وبلاگ زنده، وزیر امور خارجه سوییس طبق برنامه ریزی قبلی بامداد امروز شنبه وارد ایران شد و در ابتدا سفر یک روزه به اصفهان داشت.

اصفهان گردی وزیر خارجه سوئیس

وی صبح امروز از آثار تاریخی اصفهان از جمله میدان امام (نقش جهان) و جاذبه های گردشگری و صنایع دستی این شهر بازدید کرد.

وزیر امور خارجه سوییس و هیات همراه وی سپس دیداری با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان در محل هتل عباسی اصفهان داشتند و به مصاحبه و تبادل نظر برای گسترش تعاملات علمی، فرهنگی و فناوری پرداختند.

دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکز هماهنگ کننده ارتباط علمی با کشور سوییس است و پس از سفر وزیر علوم سوییس به ایران در سال 97، مقرر شد محققان ایرانی و سوییسی طرح های مشترک ارائه کنند؛ همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با دانشگاه های سوئیس در زمینه های مختلف در حال انجام است.

وزیر امور خارجه سوییس همچنین امروز از کلیسای وانک اصفهان بازدید و با اسقف سپیان کاشچیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار خواهد کرد.

دیدار و مصاحبه با عباس رضایی استاندار اصفهان نیز از دیگر برنامه های امروز سفر ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوییس به اصفهان است.

وزیر امور خارجه سوییس پس از اصفهان به تهران سفر خواهد کرد و برنامه های رسمی وی از روز یکشنبه در تهران آغاز می شود که مهمترین آن جلسه یکصدمین سالگرد آغاز روابط دو کشور است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز دوشنبه هفدهم شهریور در تهران میزبان کاسیس، وزیر امور خارجه سوییس و هیأت همراه وی خواهد بود؛ روابط دوجانبه، تحولات منطقه و موضوعات بین المللی از محور های مهم مصاحبه های 2 طرف است.

منبع: گردشبان

به "اصفهان گردی وزیر خارجه سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان گردی وزیر خارجه سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید