از استعدادیابی تا قهرمانی آسیا

ملی پوش نوجوان اسلالوم بانوان گفت: با توجه به شرایط و قهرمانی در رقابت های آسیایی تایلند به عضویت کمپ نخبگان آسیا درآمده و در تمرینات دوره ای این کمپ شرکت می کنم.

از استعدادیابی تا قهرمانی آسیا

فائزه روناسی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، اظهار کرد: متولد سال 1380 هستم و از حدود 3 سال پیش با حضور در دوره های آموزشی استعدادیابی هیئت قایقرانی تمرینات خود را شروع کردم. با نظر مربیان به سمت اسلالوم کشیده شدم و در تابستان 95 با کسب دو مقام دومی در رشته C1 و سومی K1 به عضویت تیم ملی درآمده و با عملکرد خوبی که در تمرینات تیم ملی داشتم راهی مسابقات آسیایی تایلند شدم که در این دوره از مسابقات در رشته C2 به مقام اول دست یافتم.

وی با اشاره به عضویت در کمپ نخبگان قایقرانی آسیا خاطر نشان کرد: در حال حاضر عضو این کمپ هستم و در دوره های تمرینی منظمی که دارد شرکت می کنم، دوره گذشته تمرینات در تایلند بود که 16 نفر در آن شرکت داشتیم سهم ایران دو نفر بود که من به همراه یکی از قایقرانان پسر در آن شرکت کردیم. حضور در این دوره ها تأثیر زیادی در رشد و پیشرفتمان دارد؛ چرا که فرصت تمرین با رقبای سرسخت و قدرتمند خود را پیدا نموده و می توانیم شناخت خوبی از آنها به دست آوریم.

وی در مورد سطح بازیکنان ایرانی در اسلالوم نسبت به رقبای خود گفت: خوشبختانه ایران مربیان خوبی در این رشته دارد و با توجه به اینکه آموزش و تمرینات خوبی را سپری می کنیم در مسابقات آسیا نیز توانستیم در جمع برترین ها قرار گیریم اما برای رسیدن به مسابقات جهانی و سطوح بالاتر باید کوشش و تمرینات بیشتری داشته باشیم. هر جایگاهی با تمرین و کوشش به دست می آید.

روناسی ادامه داد: از نظر امکانات و تجهیزات با مشکل خاصی روبرو نیستیم و فدراسیون و هیئت استان به خوبی نیازهایمان را برطرف کردند. البته قایق C1 در ایران کم است، اما با این حال فدراسیون حمایت خوبی از ورزشکاران خود داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت رودخانه زاینده رود تمرینات خود را در کجا انجام می دهد، گفت: اسلالوم رشته ای است که تمرینات آن باید حتماً در رودخانه باشد و نمی توان در استخر تمرین کرد، بنابراین در مواقعی که آب در زاینده رود جاری است در اصفهان تمرین می کنم و در غیر این صورت مجبور هستم به نجف آباد بروم و تمریناتم را زیر نظر توکلی ادامه دهم. این برنامه ها در صورتی است که در اردوهای تیم ملی در تهران و یا شهرهای دیگر نباشیم.

قهرمان اسلالوم نوجوانان آسیا حضور پرقدرت در رقابت های آسیایی اندونزی را از جمله اهداف بلند مدت خود خواند و اضافه کرد: در سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی را پیش رو داریم. تمام کوشش خود را برای دریافت بهترین نتایج در این مسابقات خواهم کرد. البته آن طور که شنیدم، قرار است در مسابقات جهانی نیز شرکت داشته باشیم که بیشتر جنبه کسب تجربه و ارزیابی نقاط ضعف و قوتمان دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از استعدادیابی تا قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از استعدادیابی تا قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید