آگهی مزایده سهام آذرآب در حال تدوین

استاندار مرکزی گفت: آگهی مزایده سهام آذرآب که مربوط به بانک کشاورزی است با شرایطی که عنوان شده در حال آماده شدن است.

آگهی مزایده سهام آذرآب در حال تدوین

به گزارش خبرنگاران، سیدعلی آقازاده در جمع کارگران شرکت آذرآب که امروز در مجاورت ریل راه آهن شمال به جنوب تجمع نموده بودند، گفت: ما و شما در شرایط ایجاد شده برای این شرکت مقصر نیستیم و در واقع مسائلی که برای این شرکت پیش آمده به موضوعات مدیریت و سهامداری و دیگر بحث ها برمی گردد.

وی اظهار کرد: حدود 26 تا 31 درصد از سهام آذراب متعلق به بانک کشاورزی، حدود 60 درصد سهام خرد و 10 درصد متعلق به فرد است.

وی با بیان اینکه طی چهار ماه گذشته دو بار آگهی مزایده آذراب منتشر شده ولی دولت در مرحله اول و بانک کشاورزی در مرحله دوم جلوی مزایده را دریافتد، اضافه کرد: شنبه همین هفته جلسه ای با مدیرعامل بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده آذرآب برگزار گردید. در این جلسه بر اساس تجربیات قبلی و جلساتی که با نمایندگان کارگران برگزار گردیده بود، مذاکراتی با مدیرعامل بانک کشاورزی انجام شد و در این جلسه تاکید نمودیم که اجازه نمی دهیم در جریان واگذاری سهام به اخذ یک تعهد بدون محتوا از سهامدار برای عمل به تعهدات بسنده گردد.

آقازاده اظهار کرد: چند پیشنهاد مبتنی بر مشورت با نمایندگان کارگران و تجربیات قبلی به مدیرعامل بانک کشاورزی داده و عنوان شد که هر کسی که می خواهد سهام بانک کشاورزی را تحویل بگیرد باید توان اداره این شرکت را داشته باشد.

وی با بیان اینکه این مسئله در شورای تامین هم مطرح شده و با دستگاه های ملی هم در این خصوص صحبت شده چراکه نقطه نظرات آنان نیز در واگذاری سهام این شرکت مهم است، گفت: یکی از شرط ها این است؛ کسی که به عنوان سهامدار آذرآب انتخاب می گردد باید با خود پول بیاورد و اولین مصرف این پول حقوق کارکنان این شرکت خواهد بود. این پول که قطعا مبلغ قابل توجهی است، در حسابی به نام سهامدار قرار گرفته و با نظر شورای تامین استان، صرف حقوق، هزینه های جاری، مواد اولیه و سرمایه در گردش شرکت خواهد شد.

آقازاده اظهار کرد: بر اساس شروط یاد شده، سهامدار باید حداقل حقوق هفت ماه کارکنان را در قالب همین پول از قبل تامین نموده باشد و ما پول را در حساب او ببینیم.

وی در خصوص دیگر شرط عنوان شده گفت: سهامدار باید تجهیزات سنگین و صنایع سنگین را بشناسد و در این حوزه کار نموده باشد و بتواند سفارش بگیرد و حساب های بانکی او نیز کاملا شفاف و هیچ بدهی به سیستم بانکی، تامین اجتماعی و امور مالیاتی نداشته باشد، چراکه آذرآب دارای بدهی سنگینی است.

آقازاده با بیان اینکه بعضی مواقع شایعاتی در خصوص حمایت ویژه مسئولان استان از یک صنعت عنوان می گردد که درست نیست، گفت: کارگران آذرآب برای ما هیچ فرقی با کارگران هپکو ندارند، اما شرکت های آذرآب و هپکو دارای تفاوت های اساسی هستند و ماهیت کار آنها نیز متفاوت است.

وی در خصوص این تفاوت ها گفت: وضعیت آذرآب از نظر کارگران و تجهیزات مطلوب است و سفارشات خوبی هم می تواند بگیرد. واحدهایی که خواستار فراوریات آذرآب هستند در کشور به قدری زیادند که اگر در سال 100 هزار تن هم فراوری کند، آمادگی پذیرش محصولات فراوریی آن در کشور وجود دارد.

آقازاده با تاکید بر اینکه در آذرآب و بعضی شرکت های استان مشکل مدیریتی وجود دارد، گفت: سهامداران هپکو و آذرآب هم بی مسئولیتی نموده و وظایف خود را به خوبی اجرا ننموده اند، در حالی که اگر آذرآب اراده کند شش ماه بعد یکی از صنایع برتر و اولویت دار کشور خواهد بود.

وی از کارگران آذرآب خواست که وضعیت شرکت های هپکو و آذرآب را با هم مقایسه نکنند و با بیان اینکه در خصوص هپکو هنوز هم نگرانی داریم، گفت: شرایطی که امروز برای آذرآب ایجاد می کنیم در حال الگو شدن برای شرکت هایی مثل هپکو است که چنین مشکلاتی دارند.

آقازاده خواستار همراهی کارگران با مسئولان برای یاری به ادامه روند پیگیری ها و نتیجه دریافت از اقدامات انجام گرفته شد و گفت: آگهی مزایده سهام آذراب که مربوط به بانک کشاورزی است با شرایطی که عنوان شده در حال تدوین است.

وی تاکید نمود: اگر کسی هم نباشد که این شرایط را عملی کند، دولت موظف است در خصوص آذرآب شرایطی را ایجاد کند که امنیت شغلی کارگران تامین گردد.

آقازاده خطاب به کارگران گفت: اجازه دهید شرایط را سخت بگیریم که هر کسی نتواند به عرصه سهامداری آذرآب وارد گردد و در این خصوص حتما نمایندگان شما را در جریان خواهیم گذاشت، همچنین در جلسات آنالیز صلاحیت ها و اهلیت های کسانی که آمادگی دارند سهام آذرآب را در اختیار بگیرند نمایندگان کارگران را دعوت می کنم و قول می دهم که با توجه به اینکه هم من و هم شما کارگران آذرآب را خوب می شناسیم آینده بسیار خوبی در انتظار آذرآب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آگهی مزایده سهام آذرآب در حال تدوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آگهی مزایده سهام آذرآب در حال تدوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید